Puszczykowo: co warto zobaczyć?

Puszczykowo

Puszczykowo to jedna z tych miejscowości, którym w czasie wycieczki po Wielkopolsce z pewnością warto poświęcić swój czas. Tu, w niewielkiej odległości od Poznania, można nacieszyć się ciszą, spokojem i kameralną atmosferą. Bliskość Wielkopolskiego Parku Narodowego oraz ciekawe atrakcje, sprawiają, że turyści bardzo chętnie zatrzymują się w tej miejscowości. W jaki sposób można spędzić wolny czas w Puszczykowie?

Puszczykowo to spokojne miasteczko, leżące na terenie otuliny Wielkopolskiego Parku Narodowego. Nie brak tu ciekawych tras turystycznych, dzięki którym z Puszczykowa można poznawać najciekawsze zakątki tego parku. Puszczykowo jest też ciekawym miejscem dla tych, którzy lubią sporty wodne, a spływy kajakowe po Warcie cieszą się tu coraz większym powodzeniem. Myśliwski pałacyk, zabytkowe wille oraz zabytkowy gmach dworca kolejowego – oto kolejne atrakcje, jakimi może się pochwalić Puszczykowo.

Wielu turystów zagląda jednak na teren tego miasta ze względu na tak ciekawą placówkę muzealną, jaką jest pracownia Arkadego Fiedlera. Tu, w domu znanego podróżnika i pisarza, można podziwiać ciekawe pamiątki z dawnych podróży oraz spacerować po ogrodzie, w którym nie brak rzeźb związanych z odległymi krajami.

Puszczykowo to ważny punkt na mapie Wielkopolski oraz chętnie wybierany cel niejednej wycieczki. Efekt? Turyści mogą tu liczyć na dobre warunki pobytu, a tanie noclegi można tu znaleźć o każdej porze roku. Ciekawe wystawy oraz malownicza okolica sprawiają z kolei, że gościom wypoczywającym na terenie Puszczykowa nuda z pewnością nie zagrozi.

Warto zaznaczyć, że jedne z najpiękniejszych atrakcji w kraju można znaleźć w Radomiu. Jeżeli uwielbiasz wycieczki po wspaniałych obszarach naszej cudownej ojczyzny, warto zerknąć na najlepsze atrakcje Radomia opisane na radominfo.pl.