W mieście, a wśród natury- turystyka przyrodnicza w Krakowie. TOP 5 miejsc.

Kraków od lat zachwyca podróżnych z całego świata. Bogata historia, szereg zachowanych zabytków, muzea, teatry i mnóstwo placówek kulturalnych przyciągają turystów spragnionych poznania dziedzictwa kulturowego tego miasta. Kraków to niezwykłe miasto, w którym zlokalizowane jest wiele miejsc na łonie natury, gdzie przez chwilę można poczuć się jak całkowicie poza miastem. Oto zestawienie najpiękniejszych miejsc do wypoczynku wśród przyrody w Krakowie.

Zakrzówek.

Prawdziwy skarb Krakowa. Ten sztuczny zbiornik wodny powstał pod koniec dwudziestego wieku po zalaniu znajdującego się tam kamieniołomu wapienia. Jest to idealne miejsce do wolnych spacerów i wypoczynku. Przy dobrej pogodzie można obserwować Kraków z daleka, mając wrażenie, że jest się daleko poza miastem. Błękitny kolor wody współgrający z zarośniętymi skałkami to przepiękna perspektywa dla fanów fotografii. Dla osób spragnionych większej aktywności, zalew oferuje lekcje nurkowania, na której uczestnicy odkryją skarby ukryte w zalanym kamieniołomie.

Kopiec Krakusa.

Miejsce słynne z najpiękniejszych zachodów i wschodów słońca. Przy dobrej pogodzie z kopca jest wspaniała widoczność na Kraków. Idealne miejsce na relaks lub piknik. Kopiec zlokalizowany jest w dzielnicy Podgórze. Istnieje wiele teorii wyjaśniających powstanie kopca. Niektórzy sugerują działalność Celtów, Wikingów lub Hunów. Podczas badań archeologicznych, uczeni utwierdzali się w przekonaniu, że kopiec to rzeczywiście grobowiec dawnego władcy. Miejsce głęboko związane jest również z tradycyjnym świętem Rękawki, obchodzonym w okresie Wielkanocy w Krakowie.

Łąki Nowohuckie.

Nieco dalej od centrum znajduje się miejsce wypełnione zielenią i roślinnością. Łąki Nowohuckie to idealne miejsce na dłuższy spacer i oderwanie się od pędu życia miasta. Jest to obszar obfitujący we florę i faunę- oprócz roślin można obserwować tu wiele rodzajów ptaków, płazów i gadów.

Las Wolski.

Kolejne miejsce na przyrodniczej mapie turystycznej Krakowa. Teren wykorzystywany do spacerów, a także do uprawiania sportów. Miejsce pełne szlaków o różnym stopniu zaawansowania. W centrum rezerwatu znajduje się Ogród Zoologiczny, co umili wizytę nie tylko najmłodszym uczestnikom wyprawy. Będąc na terenie lasu, nie można pominąć Kopca Piłsudskiego, który zapewnia wyjątkową panoramę na Kraków.

Wzgórze Lasoty.

Miejsce polecane szczególnie dla osób pragnących uciec nie tylko od zgiełku miasta, ale również od tłumu turystów. Jest to miejsce, które ciężko znaleźć w przewodnikach. Na zboczu rozległej polany znajduje się szesnastowieczny kościół, uznawany za jeden z najstarszych w Krakowie. Zaraz za nim można podziwiać przepiękną panoramę Krakowa. Na szczycie wzgórza można podziwiać jedną z pierwszych fortyfikacji Twierdzy Kraków. Jest to idealne miejsce dla osób pragnących spokoju wśród natury.

Jak widać, nie trzeba wyruszać daleko za miasto, by poczuć moc natury. Bogate przyrodniczo miejsca w Krakowie zaskoczą niejednego podróżnika.