Wygoda podróżowania z lotniska w Balicach – czym zaskakuje ten nowoczesny port lotniczy?

Po kilku latach pandemii ruch turystyczny wrócił ze zdwojoną siłą. Podróże w różnych kierunkach świata cieszą się niesłabnącą popularnością, a największe lotniska w Polsce są oblegane przez cały rok. Obiekty te stale się rozwijają, aby oferować podróżnym jak najlepsze standardy. Jak wygląda to na lotnisku w Balicach? Oto dlaczego warto wystartować właśnie stąd!

Modernizacje lotniska w Balicach w imię komfortu obsługi pasażerów

W ciągu ostatnich lat port lotniczy w Balicach przeszedł imponującą modernizację, dzięki której cieszy się opinią lidera w ruchu powietrznym. Wygodne, dobrze wyposażone hale lotniskowe, nowoczesny system odprawy czy infrastruktura handlowa to tylko niektóre z udogodnień zachęcających do szukania lotów właśnie z Krakowa – oferta możliwych destynacji także robi wrażenie.

Ogromnym ułatwieniem jest także połączenie kolejowe, które łączy bezpośrednio terminal pasażerski z peronem na Dworcu Głównym w sercu Krakowa. Cała podróż zajmuje ok. 20 minut i odbywa się w komfortowych warunkach. Nic więc dziwnego, że kolejni przewoźnicy uruchamiają nowe rejsy właśnie z Krakowa.

Pomysły na usprawnienie podróży – parking tuż przy terminalu!

Na lotnisku w Balicach wygodny, strzeżony przez całą dobę parking znajduje się tylko 400 metrów od wejścia do terminala pasażerskiego. Kto korzysta z takiej opcji? Przede wszystkim osoby, które chcą lub muszą dotrzeć na miejsce wylotu własnym samochodem, a następnie zostawić go bez obaw o jego bezpieczeństwo. Na te potrzeby postanowiła odpowiedzieć właśnie grupa Interparking, uruchamiając miejsca postojowe w wyjątkowo korzystnej lokalizacji.

Jeśli chodzi o parking-Balice, cennik obejmuje zarówno postój w wymiarze godzinowym, jak i dziennym czy dobowym. Nie musisz jednak martwić się, że takie rozwiązanie zrujnuje twój budżet. Ze względu na powszechność takich usług, ceny za długoterminowy postój nie są takie wysokie, jak mogłoby się wydawać. Jeśli jednak dbasz o finanse, zaplanuj parkowanie już wcześniej. Możesz zrobić to online, niemało przy tym oszczędzając (przy rezerwacji z wyprzedzeniem przyznawane są specjalne zniżki).

Komunikacja miejska czy taksówka nie zawsze zdadzą egzamin i podróż na lotnisko własnym autem bywa koniecznością. Dzięki firmom takim jak Interpaking nie musisz głowić się nad bezpiecznym parkingiem dla swojego pojazdu. W ten skupisz się na tym co najważniejsze – przyjemności podróżowania!