Trudna rodzinna ceremonia

Usługa pogrzebowa to ceremonia organizowana w celu odesłania osoby zmarłej do innego świata. Może mieć ona charakter religijny lub niereligijny i jest przeprowadzana przez księdza lub inną osobę, która otrzymała taki przywilej. Celem ceremonii jest zachęcenie do wiary i nadziei na życie pozagrobowe dla zmarłego.

Po śmierci, członkowie rodziny lub przyjaciele zazwyczaj kontaktują się z przedsiębiorcą pogrzebowym w celu zorganizowania pogrzebu. Zakład pogrzebowy zazwyczaj służy jako pośrednik pomiędzy rodziną a cmentarzem, firmą cateringową, kościołem, krematorium itp. które będą zaangażowane w usługę. Osoba pogrążona w żałobie może zdecydować się na samodzielne zajęcie się szczegółami, jednak nierzadko wiąże się to z rytuałami i tradycjami, o których może nie wiedzieć lub nie czuć się z nimi komfortowo.

Kiedyś pogrzeby były najczęściej finansowane z ubezpieczenia na życie. Współczesne społeczeństwo znalazło jednak inne sposoby finansowania pogrzebów: konta oszczędnościowe, likwidacja majątku pozostawionego przez zmarłego itp.

Ważne jest, aby wybrać firmę, która zapewni najwyższy poziom usług, komfort i bezpieczeństwo. Nie jest łatwo znaleźć odpowiedni zakład pogrzebowy w Krakowie, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie miało się z tym do czynienia. Warto poświęcić trochę czasu na szukanie informacji w Internecie lub zapytać znajomych o radę. Najlepszym sposobem na znalezienie zakładu pogrzebowego w Krakowie jest kontakt z doświadczonym przedsiębiorcą pogrzebowym, który spełni wszystkie Państwa oczekiwania i potrzeby.

Gdzie szukać informacji o usługach pogrzebowych w Krakowie?

Pogrzeb jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Zakłady pogrzebowe (polecamy EPITAFIUM Kraków), czyli usługi pogrzebowe, są odpowiedzialne za organizację i przeprowadzenie pogrzebu, a także za jego projekt i prawidłową realizację. Czym, oprócz roli organizatora, zajmuje się firma pogrzebowa?

Firmy pogrzebowe są odpowiedzialna za kilka rzeczy:

  • zorganizowanie transportu osoby zmarłej z Krakowa na cmentarz. Może to być samochód osobowy lub dostawczy;
  • koordynacja harmonogramu wydarzeń na cmentarzu – wybór kwatery, przygotowanie przestrzeni żałobnej i inne sprawy;
  • przygotowanie nabożeństwa w kościele i pochówku/ kremacja zwłok
  • zorganizowanie pogrzebu (konduktu pogrzebowego).

Usługi pogrzebowe w Krakowie

Pogrzeby w Krakowie mają długą historię i istnieje kilka muzeów poświęconych temu tematowi. Czasy, kiedy wszystkie rodziny szlacheckie miały swoje własne kaplice minęły, ale kilka luksusowych kaplic przetrwało i nadal istnieje wiele kościołów, w których można odpocząć na wieczność. Oprócz tego istnieje również wiele niereligijnych kaplic pogrzebowych z własnymi tradycjami i zwyczajami.

Oszczędność gotówki – jeśli zależy Ci na oszczędności, to wybór kremacji zwłok jako sposób na oszczędność podczas ceremonii pogrzebowej ma sens. Ten rodzaj usługi pogrzebowej nie wymaga drogich trumien ani urn na prochy, więc pieniądze zaoszczędzone na tych przedmiotach można wykorzystać w inny sposób.

Kremacja jest ekologicznym sposobem pozbycia się ciała – wybierając kremację zamiast pochówku, oszczędzasz ziemię przed niepotrzebnymi pochówkami, dzięki czemu natura może szybciej i łatwiej się odrodzić.

Nie ma ograniczeń czasowych – jeśli zmarły przed śmiercią zaplanował swoją ostatnią wolę i zaznaczył, że chce być po śmierci skremowany, to nie ma ograniczeń czasowych na realizację jego prośby