Krakowskie sukiennice wyjątkową atrakcją turystyczną

Sukiennice są jednym z tych obiektów, których w czasie wycieczki po Krakowie nie można pominąć. Kuszą one zarówno ciekawą architekturą, jak i historią, której warto poświęcić nieco więcej uwagi. Co warto wiedzieć na temat jednej z najsłynniejszych budowli w Krakowie?

Sukiennice w Krakowie

Sukiennice to piękny gmach, który już w okresie średniowiecza zaczął pełnić bardzo ważną rolę na krakowskim rynku. Dzieje tego budynku zaczynają się w XIV wieku, kiedy to stojące na rynku kramy połączono dachem. W ten sposób powstała zadaszona alejka handlowa, pełna kramów, w których handlowano przede wszystkim suknem. Z czasem Sukiennice zaczęły przemieniać się w reprezentacyjny budynek, któremu w połowie XVI wieku nadano piękną formę renesansową.

W XIX wieku Sukiennice po raz kolejny zostały rozbudowane, wzbogaciły się też o tak ciekawe elementy, jak ozdobne arkady. Do dziś jest to jedna z najpiękniejszych budowli, jakimi może się pochwalić Kraków, a tutejsze kramy z pamiątkami i regionalnymi produktami cieszą się bardzo dużym powodzeniem wśród turystów. Sukiennice są też miejscem bardzo ważnym dla tych, dla których zwiedzanie Krakowa to przede wszystkim kontakt z historią oraz sztuką.

Atrakcje w Sukiennicach

W Sukiennicach znajduje się przecież wiele atrakcji, takich jak podziemna trasa turystyczna oraz Galeria Malarstwa Polskiego, kusząca pracami wybitnych polskich artystów. Kto zajrzy do jej wnętrza, ten z pewnością nie będzie żałować spędzonego w niej czasu. To miejsce wyjątkowe, które swymi zbiorami od lat wzbudza zachwyt wśród gości z całego świata. Być może jeśli do gustu przypadną nam krakowskie Sukiennice, to również i atrakcje turystyczne w Stalowej Woli będą nam imponować. Opis atrakcji turystycznych w Stalowej Woli znajdziemy na stronie stalowainfo.pl. Naprawdę warto zobaczyć i zwiedzić tamte regiony.

Kraków to miasto pełne cennych skarbów oraz zabytków dawnej architektury. Kto znajdzie tanie noclegi w tym mieście, ten będzie mógł poświęcić więcej uwagi nie tylko zabytkom skupionym w rejonie Rynku, ale i tym, które znajdują się na obrzeżach Starego Miasta. I one mogą wzbudzać zachwyt, warto zatem i im przyjrzeć się uważniej.