Kraków atrakcyjne turystycznie miasto i nie tylko

Kraków to jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Polsce. To miasto które ma swój klimat a życie kulturalne toczy się na niebywałym poziomie. Poza zabytkami, ciekawą historią Kraków ma bardzo wiele do zaoferowania.

Można wybrać się do jednego z licznych teatrów, muzeum czy filharmonii. Kościoły krakowskie to paleta różnorodnych stylów architektonicznych. Sporo tu historycznych miejsc i dzielnic a Rynek Główny to jeden z największych placów w Europie. Można tu spacerować bez końca i odpoczywać na zielonych terenach – których jest w Krakowie bardzo dużo. Jedno jest pewne kto nie był w Krakowie musi tu przyjechać by poczuć ducha dawnych czasów i zachwycić się pięknem architektury.

Stare miasto – popularna dzielnica Krakowa

Stare miasto to znana i bardzo popularna dzielnica Krakowa. To tętniące życiem miejsce na mapie Krakowa, pełne licznych tradycyjnych restauracji, finezyjnych cukierni i klubów jazzowych. Sporo tu sklepów z pamiątkami. Wiele tutaj się dzieje. Jest co zwiedzać, gdzie spacerować. Na Starym Mieście mieszczą się miejsca, które są wizytówką Krakowa takie jak Bazylika Mariacka czy słynne krakowskie Sukiennice. Statystycznie Stare Miasto to również “prawnicza dzielnica”. Sporo tutaj kancelarii adwokackich, notarialnych oraz radców prawnych. Znalezienie dobrego adwokata czy notariusza w Krakowie nie jest trudnym zadaniem. Również Radcy prawni w Krakowie cieszą się dużym zainteresowaniem.

Spacer po magicznym krakowskim Kazimierzu

Ta dzielnica Krakowa jest miejscem szczególnym. Jej historia sięga 1335 roku, kiedy to Kazimierz Wielki miał marzenie aby powstała dzielnica o nazwie jego imienia. Lata później zostali tutaj przetransponowani Żydzi i powstało getto. Dzielnica Kazimierz wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedzają ją ludzie z całego świata. Nie dlatego że sporo tutaj wąskich wybrukowanych uliczek, urokliwych kawiarni, galerii, artystycznych czy antykwariatów. To miejsce o magicznym klimacie i ogromnym znaczeniu dla kultury żydowskiej. Można podziwiać tutejsze synagogi oraz kościoły – które są cenną lekcją architektury oraz historii Krakowa. Znajduje się tutaj również jeden z najstarszych w Europie i w Polsce cmentarzy żydowskich – cmentarz Remuh.

Więcej krakowskich atrakcji

Więcej atrakcji turystycznych Krakowa opisanych jest na stronie https://krakow.emiasto24.pl