Jak zwiedzić Kraków w jeden weekend?

etni wypoczynek w Polsce można spędzić nie tylko nad morzem, jeziorem, czy w górach. Coraz częściej turyści decydują się odwiedzić jedno z wielu pięknych rodzimych miast.

Kraków w jeden weekend? To możliwe!

Bezsprzecznie największym powodzeniem spośród nich cieszy się Kraków. Każdy kto chociaż raz był w tym miejscu może potwierdzić, że miasto to jest na swój sposób magiczne i klimatyczne. Proponuje wiele atrakcji, można tam spędzić nawet 2 tygodnie nie narzekając na nudę.

Przed wyborem terminu wyjazdu do Krakowa warto sprawdzić plan imprez. Jest to miasto festiwalowe, w lecie odbywa się tam szereg imprez kulturalnych, które przyciągają turystów z Polski i z innych zakątków świata. Stary Rynek tętni życiem niezależnie od pory roku. Latem są tam zachwyceni turyści, jesienią spotykamy wielu młodych ludzi studiujących w tym pięknym mieście. Na Starym Rynku jest mnóstwo restauracji, barów i klubów, które wieczorem są wypełnione chętnymi na miłą zabawę.

Będąc w Krakowie na pewno warto wybrać się do Wieliczki

Ta stara kopalnia soli jest nie tylko atrakcją wizualną, ale posiada również walory lecznicze. Warto zarezerwować bilety wcześniej, gdyż chętnych na wycieczkę po Wieliczce nigdy nie brakuje.

Kolejnym zabytkiem, który jest jednym z najsłynniejszych w Polsce jest zamek na Wawelu. Znajduje się przy lewym brzegu Wisły. Zamek na Wawelu jest jednym z zabytków górujących na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
Nad Wisłą można się zrelaksować w upalne dni. Przy brzegach jest dużo ścieżek spacerowych i rowerowych idealnych dla miłośników aktywnego wypoczynku. Można także skorzystać z oferty rejsu statkiem po Wiśle, aby zobaczyć miasto z innej perspektywy.

Wybór Krakowa na czas letniego wypoczynku będzie z pewnością zadowalający i niedrogi

Kraków to nie tylko zabytki związane stricte z historią polski, osoby pochodzenia żydowskiego też będą w stanie znaleźć tu wiele ciekawych atrakcji, wpis w tym temacie znajdziesz: 10 najpiękniejszych żydowskich zabytków w Krakowie.